пятница, 11 сентября 2015 г.

10 цікавих фактів про Україну і Росію

Десять фактів про Україну і Росію, які треба знати!Перш ніж читати треба зрозуміти, що ніхто нікого не хотів образити. Це просто прихована правда. Прихована навіть не десятиліттями, а сторіччями. 
Бо як пише сайт baranivka.net Україна згадувалась вже тоді, коли назва Москва і тим паче Росія тоді у світі ще ніхто не знав …1. Назва держава Україна, була вже тоді, коли ще навіть назви Росія чи Москва ще не було на картах світу.
Вперше Україна згадується в Іпатіївському літописі. Зауважте, не
Малоросія, не як-небудь інакше, а саме Україна.
Цей літопис включає в себе декілька компонентів – Лаврентьевскую літопис, Повість
временних літ, Чернігівську, Київську, Галицько-Волинську літописі в
яких описані події від 860 до 1292 років.
Джерела літопису дуже різноманітні – це і князівські літописці, князівські грамоти, звіти
послів, військові повісті, розповіді очевидців, грецькі хроніки та ін.
Вперше Україна згадується в літописній повісті про похід Ігоря Святославовича на половців в 1185 році. У багатьох джерелах Київська Русь ототожнюється з Україною.
У деяких редакціях, наприклад в Ермолаевском списку (1189-1213 р.р.), Україну називають КРАЇНА, в Київському літописі – украйно Галицької … Також назва “Україна”
згадується у зв’язку зі смертю переяславського князя Володимира Глібовича,
пізніше – при описі подій врёмен правління галицько-волинського князя
Данила Романовича.
От якось так…назва Москва і тим паче Росія тоді у світі ще ніхто не знав …бо їх не було.
letopis242_n
2. Росія держава з вкраденою назвою.
Державу із назвою Московія цар Петро І офіційно перейменував у Росію аж у XVIII столітті, в 1721 році. Та ця назва ще понад 100 років ще мало вживалась у світі частіше використовувалась слово Московія. А як ми вже казали вперше Україна згадується в літописній повісті про похід Ігоря Святославовича на половців ще у 1185 році. Хоча до XVIII століття слово Русь ототожнювалось з Україною. Таким чином Петро І офіційно вкрав назву завойованої їм держави Україна-Русь після Полтавської битви.
Map-moskovia
3. За 200 років українці так і не стали малоросами.
Оскільки навіть через 50 років після Петра І Україну називали Русью, а Росію Моксовією Катерина ІІ, яка правила Росією з 1762 по 1796 рік затвердила спеціальний термін для України – Малоросія. Але незважаючи на 200 років усіх Російських старань, ця назва так і не прижилась. І Україна залишилась Україною. Хоча термін Русь від України відрізати фактично такі вдалося. Катерина II, після окупації останньої вільної Руської держави – Великого Князівства Литовського (територія Білорусі) в 1795 р, своїм наказом веліла назвати угро-фінські племена Московії великоросами, а українців -русинів малоросами.
malorossy_na_yarmarke
4. Острозька академія на 200 років старіша.
Вищі навчальні заклади: Російська академія наук була заснована в 1724 р .., Московський університет в 1755. В Україні Острозька академія заснована 1576, Львівський університет заснований в 1661 рік
Mogyljanky
5. Перший друкований буквар на українській мові.
Друкований буквар в Україні вийшов в 1574 році у Львові, в Московському царстві це сталося на 60 років пізніше – в 1634 році.
bukvarhist-225
6. Київська митрополія майже на 500 років старше Московської.
Релігія: Київська митрополія заснована в 988 році, а Московська тільки в 1458 році. Київська митрополія на 460 років старіша за Московську.
Vasnetsov_Bapt_Vladimir
7. Київ старіше за Москву майже на 666 років, може у цих цифрах вся причина?
Столиці: Київ заснований 482-го року, Москва заснована 1147 сином Володимира Мономаха Юрієм Долгоруким. Отже, Київ старіше за Москву не менш ніж на 665 років.
zolotivorzv6
8. Без “царя в голові”.
Перший офіційно коронований та визнаний монарх в Московському царстві Іван Грозний 1547 в наших землях Данило Романович Галицький – 1253 рік.
grozniy0NevrevNV_Oprichniki_BISH
9. Данину Кримському хану Московія платила до 1700 року
Монгольське іго: Київ позбувся Монгольського ярма 1363 після битви на Синіх Водах; Москва позбулася ярма 1480 після стояння на Угрі, а данина Кримському хану Московія платила до 1700 року, включаючи початок правління Петра 1. У 1610 році, в Московії на Борисі Годунові (мурза Гудун) закінчилася династія Ченгізідов (родич Чингісхана), і на трон звели Олексія Кішку з фінського роду Кобили, а при вінчанні його на Царство церква дала йому прізвище Романов, який нібито прибув з Рима правити Московією!
moskva100165_900
10. Перша у світі Конституція
Автор однієї з перших у світі Конституцій Пилип Орлик.
5 квітня 1710 був обраний Гетьманом. У цей же день він оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького».
У США конституцію прийняли в 1787 році. У Франції та Польщі тільки в 1791 році
konstituchubCy9hOsyw

Джерело http://baranivka.net/?p=759

Комментариев нет:

Отправить комментарий